Inkarnace (2016)

inkarnace_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 15. 12. 2016 ()

Synopse: Víra nás opustila

Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jakmile to jeho matka (Carice van Houten) zpozoruje, spojí se s odborníky z Vatikánu, kteří za chlapcem vyšlou specialistku na podobné případy, která si na pomoc přizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tým. Dr. Ember má totiž jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče“. A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů.

A tento okamžik nastal právě u malého Camerona. Dr. Ember vstoupí do jeho podvědomí, v němž démon drží chlapce v zajetí v imaginárním světě snů. Ukáže se, že tento ďábelský protivník je mnohem silnější, než Ember čekal. Navíc jej pronásleduje nejen lstivý a zákeřný démon, ale i jeho vlastní traumatická minulost. Ember musí nasadit veškeré své schopnosti a možná i život, aby přemohl démona a chlapce zachránil.

Režisér hororu Inkarnace Brad Peyton natočil mimo jiné katastrofický film San Andreas či dobrodružnou fantasy Cesta na tajuplný ostrov 2.

Recenze:
Po delší době se Aaron Eckhart vrací ve výraznější roli, bohužel v poměrně nevýrazném filmu, na to, že jde o horor. Jeho hrdina, Seth Ember, je poměrně nerudný vozíčkář se sebedestruktivními sklony a zvláštním darem: dokáže vstoupit do myslí lidí, které posedl démon. Tyto oběti jsou udržovány v iluzi snu, kde se jim plní jejich přání. Třeba že budou obklopeni krásnými ženami na nikdy nekončící párty. Ember umí přesvědčit podvědomí těchto lidí, aby se zase vrátili do reality.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací