Jack staví dům (2018)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 4. 10. 2018 ()Oficiální synopse:
Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. V hlavních rolích se objeví Matt Dillon a Bruno Ganz, ve filmu účinkují také Uma Thurman či Riley Keough. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Lars von Trier je rozporuplný člověk, ale svou schopnost zrežírovat velký film prokázal už několikrát. Se svým novým snímkem Jack staví dům se po letech vrátil na filmový festival v Cannes, kde byly jeho filmy zakázány po kontroverzním výstupu v roce 2011. Žánr nového díla není snadné určit, snad ze stručného popisu bychom usuzovali horor, a Trier opravdu natočil snímek snad i stokrát strašnější než mnoho hororů. Ale nadsázka, se kterou sériový vrah vypráví svůj příběh a vůbec celkový odstup nemocného člověka od činů, které spáchal, dává filmu spíše nádech psychologického dramatu.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací