Jackie (2016)

jackie_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 2. 2017 ()

Synopse: Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin.

Recenze:
I když asi velká část života Jacqueline Kennedyové (Natalie Portman) byla zajímavá, snímek se zaměřuje výhradně na okolnosti té nejpodstatnější události: atentát na jejího manžela Johna Fitzgeralda Kennedyho (Caspar Phillipson). Jaké může být vyrovnávání se s náhlou smrtí milované osoby, která vám navíc zemřela v náručí? Jak zařídit, aby odkaz prezidenta žil dál? A jak to všechno zvládnout před zraky milionů lidí z celého světa?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací