Jak jsem se stal komikem (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 11. 2021 ()

Synopse: Stand-up komik Juha přijíždí do svého rodného města, kde dříve nechal nějaké kostlivce ve skříni. V myšlenkách se vrací do dětství, aby se vyrovnal se starými křivdami. Vzpomíná na školní léta, roli třídního šaška, svéráznou rodinu, nejlepší kamarádku, zlomené srdce a řadu nebezpečných nástrah života na předměstí. Ve filmové adaptaci románu Jonase Gardella (Lidé na slunci, Nikdy neotírej slzy bez rukavic) sledujeme dospívání jednoho komika na pozadí éry sedmdesátých let ve Švédsku pod režijní taktovkou Rojdy Sekersöz (Nepřestávej snít, Mladá modrá krev).

Recenze:
Stand-up komik Juha si užívá své místo na výsluní, vystoupení mívá pravidelně vyprodané, diváci ho milují. Po nabídce na akci v jeho rodném městečku se Juhovi vynořují vzpomínky, které sám zakopal pod povrch, když své město opouštěl. I přes prvotní odpor si Juha uvědomí, že prostředí, ve kterém vyrůstal, zdaleka nebylo ideální, a že kostlivci, které při odchodu zanechal ve skříni, jsou jeho současné osobnosti blíž, než se zdá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací