Jako za starejch časů (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 4. 2013 ()

Synopse: Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Jen jeden z nich však ví, že na konci večírku musí jeden zemřít.

Recenze:
Námět připomíná něco, co by mohl s trochu lepším výsledkem natočit Martin McDonagh. Nejednou jsem si díky podobnosti premisy vzpomněl na jeho starší opus V Bruggách. I kdybyste neznali onu konkrétní tragikomedii, určitě si u „Starejch časů“ stokrát řeknete, že jste něco takového už někde viděli a to v neskonale zdařilejší podobě. Humor sice dokáže trochu obveselit ducha, ale vlastně nepředvádí žádné světoborné gagy. Zapamatovat si lze nejlíp všeobecnou náladu samu o sobě.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací