Je to jen konec světa (2016)

je_to_jen_konec_sveta_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 10. 11. 2016 ()

Synopse: Mladý úspěšný dramatik se po 12 letech prožitých ve velkoměstě vrací domů za rodinou, aby oznámil svou blížící se smrt. Svět kosmopolitního muže je však členům rodiny příliš vzdálený a nepředstavitelný, než aby mohlo dojít ke smíření a naplňujícímu prožití posledních společných chvil. Film mladého kanadského režiséra Xaviera Dolana si z festivalu v Cannes odnesl Velkou cenu poroty. Svébytný Dolanův režijní styl doplňuje hvězdné herecké obsazení současné francouzské špičky – Marion Cotillard, Vincenta Cassela nebo Léy Seydoux.

Recenze:
Louis (Gaspard Ulliel) po dlouhých dvanácti letech přijíždí na návštěvu za svou rodinou na francouzský venkov. Ne bezdůvodně, byla mu diagnostikována smrtelná nemoc. Úspěšný dramatik se chce s matkou a sourozenci rozloučit, jenže poznává, jak moc se navzájem odcizili. Sestru Suzanne (Léa Seydoux) neviděl dospívat, švagrovou Catherine (Marion Cottilard) potkává poprvé. Už od první chvíle, kdy překročí práh rodinné vilky začnou narážky a popichování.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací