Ještě máme čas (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 5. 2021 ()

Synopse: Viggo Mortensen (Tohle je náš svět, Zelená kniha) v hlavní roli svého režijního debutu inspirovaného vlastním dětstvím a dospíváním. Liberální John žije ve slunné Kalifornii obklopen milující rodinou, daleko od provinčních hodnot tvrdého a homofobního otce (Lance Henriksen). Ve chvíli, kdy se u otce projeví příznaky stařecké demence, cítí John povinnost překonat křivdy minulosti a postarat se o něho. Upřímné drama o odpuštění, zodpovědnosti a křehkosti rodinných vztahů, které zazářilo ve výběrech MFF Cannes, Toronta nebo Sundance nám připomene, že říct si to nejdůležitější je potřeba včas.

Recenze:
Jak překonat staré křivdy a odpouštět. Přesně to je motto dramatu Ještě máme čas. Zde se americko-dánský herec Viggo Mortensen, který se nejvíce proslavil ve snímcích filmové série Pán prstenů, se poprvé představuje v roli režiséra a scénáristy. A poměrně mu to v těchto úlohách sluší a jde. Mortensen zde dokazuje, že má pro film cit a nabízí divákům citlivou a upřímnou podívanou, která zcela jistě upoutá. A i když nejde o nic přehnaně objevné, tak na debut jde o velmi povedený počin.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací