Ježek Sonic 2 (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 3. 2022 ()

Synopse: Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože před dvěma lety zazářil i na filmovém plátně, vrací se do kin s dalším dobrodružstvím. V patách má znovu svého neúnavného pronásledovatele, Doktora Robotnika, ale také věčně naštvaného ježuru Knucklese.

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit.

Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno.

Recenze:
Zatímco Doktor Robotnik je od minulého dílu uvězněný na Houbové planetě, ježek Sonic se začíná na Zemi celkem nudit. Žije společně s šerifem Tomem a jeho manželkou a ve volných chvílích pomáhá policii chytat padouchy, i když ne každému se zamlouvají jeho postupy. Mazaný Robotnik však najde způsob, jak se ze svého vězení dostat a spolčí se se silným ježurou jménem Knuckles. Když chtějí dopadnout Sonica, zachrání ho dvouocasý lišák Tails. Společně musí před Robotnikem a Knucklesem ochránit diamant, který je nekonečným zdrojem energie.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací