Jimmy P. (2013)

Film

jimmy_p_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 4. 12. 2014 ()Oficiální synopse:
Psychoterapie prérijního indiána

Je polovina padesátých let. Americký indián Jimmy Picard (Benicio del Toro), který za druhé světové války bojoval v Evropě, trpí od návratu domů chvilkovými závratěmi, dočasnou slepotou, ztrátou sluchu. Lékaři ale nedokáží najít žádné fyzické příčiny. Do nemocnice pro válečné veterány proto povolají francouzského psychoanalytika, antropologa a odborníka na kulturu původních obyvatel Ameriky Georgese Devereuxe (Mathieu Amalric). Devereux se s Jimmy Picardem společně pustí do odhalování příčin Picardova stavu. Devereux se tak zapíše do dějin psychologie jako ten, kdo definoval post-traumatický syndrom, postihující válečné veterány.

Epický příběh o válečném pekle, indiánech a hlavně o síle přátelství natočil úspěšný francouzský režisér Arnaud Desplechin jako svůj první „americký“ film.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
jimmy_p_plakat

Hrdina se celý život přizpůsobuje běžnému americkému obyvatelstvu, jak jen je to možné – jazykem, oblékáním, náboženstvím (je křesťan), používá běžné jméno místo indiánského, a jeho dcera už je pojmenována jen anglicky. Přesto ho okolí nerespektuje a to v něm vyvolává frustraci, kterou řeší alkoholem. Del Torova postava téměř neprojevuje emoce, možná je to i celoživotním útiskem od ženských postav v jeho životě (matka, starší sestra a nevěrná manželka), kterým se nepostaví, protože ženy respektuje.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací