Jupiter vychází (2015)

jupiter_vychazi_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 5. 2. 2015 ()

Synopse: V hlavních rolích výpravného dobrodružného sci-fi sourozenců Lany a Andyho Wachowských „Jupiter vychází“ uvidíme Channinga Tatuma a Milu Kunis.

Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.

Sourozenci Wachowští jsou autory původního scénáře k filmu „Jupiter vychází“, od ulic Chicaga až po vzdálené galaxie řítící se vesmírem, i jeho režiséry. Na produkci filmu se společně se sourozenci Wachowskými podílí cenami ověnčený producent Grant Hill, se kterým sourozenecká dvojice scénáristů/režisérů spolupracuje od trilogie „Matrix“. Výkonnými producenty jsou Roberto Malerba a Bruce Berman.

Recenze:
Film z dílny sourozenců Wachowských je poměrně nesourodým dílem. Máme vizuální stránku, která je vskutku znamenitá. Na Zemi sice nedostala fantazie tvůrců až tolik prostoru, i když už i tu jsou náznaky, ale jakmile odlepíme nohy od rodné hroudy, dostaneme se prakticky do pohádky. Nádherné kostýmy, chrámy, vesmírná plavidla i obyvatelé vzdálených světů zaujmou na první pohled.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací