Karate Kid (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 16. 9. 2010 ()

Synopse: Hlavní hrdina filmu Karate Kid, dvanáctiletý Dre Parker (Jaden Smith) mohl klidně být tím nejpopulárnějším klukem v celém Detroitu, ale poté, co je oba kariéra jeho matky zavede do Číny, má s navazováním přátelství se svými vrstevníky velké problémy. Nakonec se mu podaří najít si cestu ke své spolužačce Mej Jing, kterou, jak se zdá, Dre také zajímá, ale jejich přátelství záhy narazí na kulturní odlišnosti. A Dre si navíc znepřátelí třídního rváče Čchenga. Dre zná sice základy karate, ale v zemi kung fu mu to k ničemu není a Čcheng mu snadno dá za vyučenou. Dre, který se v cizí zemi cítí zcela osamoceně, nemá jinou možnost než se obrátit s prosbou na údržbáře pana Hana (Jackie Chan). Ten o sobě tají, že je mistrem kung fu, ale začne Dreho trénovat na nadcházející kung fu turnaj, kde by se mohl Čchengovi postavit. Zatímco mu pan Han vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se třídním rváčům bude úkol, jaký v jeho životě neměl dosud obdoby.

Recenze:
Zkrátka, co se děje týče, nic vás nepřekvapí. Ať již jste původní film viděli či ne. Ale rozhodně tím nechci říci, že letošní Karate Kid je špatný. Jaden Smith působí ve filmu příjemně a v bojových scénách dokazuje, že opravdu něco umí. Jackie Chan zanechal pitvoření, a i když moc prostoru v akčních sekvencích nedostal, je velkým přínosem filmu. Navíc dokázal, že i ve vážných scénách umí. Dalším plusem snímku je výprava. I když někdo může namítnout, že se nejedná o nic jiného, než reklamu turistických "zlatých dolů" země. Pohled na nádhernou přírodu a architekturu je svěžím šperkem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací