Knoflíková válka (2011)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 19. 4. 2012 ()Oficiální synopse:
Je březen 1944. Zatímco zemí otřásají události druhé světové války, v malé francouzské vesnici v ústraní si hrají na válku děti. Protože zde spolu odjakživa nemilosrdně zápolí děcka ze dvou sousedních vesnic – Longeverne a Velrans. Jenže tentokrát nabere jejich válka nečekaný obrat: všem zajatcům jsou z oblečení utrženy všechny knoflíky, takže odcházejí obnažení, poražení a potupení. Spor dostane od této chvíle jméno „knoflíková válka“ a zvítězí v něm vesnice, která získá více knoflíků.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Co se Christopherovi Barratierovi velmi povedlo, je herecké obsazení. Drtivou většinu času pozorujeme na plátně mladé a malé herce a ti jsou naprosto přirození a ani se nedá věřit, že opravdu nebojují, ale jen stojí před kamerou a poslouchají příkazy režiséra. Nejlepší ze všech je zajisté mladičký Clément Godefroy a jeho Prcka (celým jménem Petit Gibus) si doslova zamilujete. Malý hubený blonďatý klučina je drzý, roztomilý a nerozhází ho ani pijácký večer v nepřátelském táboru.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací