Konfident (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 5. 7. 2012 ()

Synopse: Jiří Mádl vás slyší.

Thriller Konfident nabízí vzrušující a napínavý příběh střetu jedince s dobře organizovanou státní policejní mocí. Film inspirovaný skutečností vychází z autentických archivních materiálů Ústavu paměti národa v Bratislavě. Předobrazem hrdiny Adama byl radioamatér, který se dostal do centra pozornosti Státní bezpečnosti (StB).

Adam, hlavní hrdina filmu Konfident, po absolvování základní vojenské služby pracuje jako dispečer na sportovním letišti poblíž západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh…

Aby zachránil svou lásku Evu před represemi StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokusí najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou ale již mocnými muži a Adamovo svědectví by pro ně bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežít v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu?

Recenze:
Když už mluvíme o figurách… Asi je vcelku pochopitelné obsazení Jiřího Mádla do tohoto typu role. Jedná se o mladého šikovného člověka, jenž neslouží špatné straně ze zlé vůle, což nemění nic na tom, že každý jiný herec, ať již pěkně záporný Ondřej Vetchý, nebo občas se mihnuvší Arnošt Goldflam, ho zastiňuje. Přestože i jejich postavy jsou buď ploché, nebo okrajové, splnily svůj účel. U Mádla strach a nejistota často připomínají křeč a i ušlápnutý protagonista by měl vyzařovat nějakou osobnost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací