Království lesních strážců (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 5. 2013 ()

Synopse: Tvůrci Doby ledové a Ria odhalí neobyčejný, skrytý svět, který jste si ani nedokázali představit, v nové dobrodružné 3D komedii. Království lesních strážců je příběhem věčného boje dobra, které chrání přírodu, a silami zla, které chtějí přírodu zničit. Když se jednoho dne malá teenagerka náhle probudí ve v podivném tajuplném světě, musí se spolu s partičkou zelených zábavných postaviček pokusit zachránit jejich tajný svět...vlastně i náš svět.

Recenze:
Říše magického lesa nabízí velmi dětské a velmi konzervativní kulisy. Na území dobra si všichni ti skřítci, mluvící zvířata a rostliny žijí takřka v přírodní nirváně, zatímco padouši šířící zkázu ze svého močálu nosí oblečení evokující špínu a smrt. Pokud doufáte, že žena jako hrdinka trochu ozvláštní tradiční boj dobra a zla, vaše přání nebudou moc vyslyšena. Děj skutečně je převážně vyprávěn z pohledu zmenšené Mary, ale její klíčový přínos bude spočívat hlavně v tom, že sama pochází z jiného světa než bytosti, v něž ještě před chvílí nevěřila. Roli „hrdiny“ si mezi sebou rozdělí archetypální dvojice zkušeného mistra a především jeho neposedného žáka – členů elitních bojovníků zvaných „lístci“.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací