Krásno (2014)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 1. 2014 ()

Synopse: OSOBITÁ ČERNÁ KOMEDIE VE STYLU BRATRŮ COENŮ

Krásno je jezero nad městem Šumperk. Příběh začíná příjezdem dvou hlavních hrdinů do rodného Šumperka. Následuje zjišťování rodinné historie jednoho z přátel, zápletky kolem dědictví a nevyjasněných úmrtí rozjíždí spirálu cynických, vtipných a zamotaných situací.

Recenze:
Slušný podklad pro práci trápí nedostatek zrealizovaných možností. Michal a Adam truchlí, jaký je Šumperk nanicovatý (režisér se pochopitelně hned po projekci omluvil), verbálně napadají Horákovou a nešikovně navazují vztah s její dcerou Monikou (Zuzana Stavná), chvílemi „nevědí roupama, co dělat“, jindy se pokoušejí údajnou vražedkyni usvědčit nebo znervóznit vymyšlenými důkazy, nesnadno říct, jak může dojít k nějaké změně. Děj jako takový stojí na posilování zoufalé nálady vlastně na obou stranách, dokud se někdo neodhodlá k rozhodujícímu činu a příběh se tak může posunout, respektive dospět k cíli. Sokol i Krausová musejí oba nemálo přehrávat, jeden jako paranoik, druhá jako hysterka, která má zřejmě opravdu co skrývat. Jejich výkony obstojně vystihují žánrovou nevyhraněnost snímku, ovšem v normálním kontextu by zaváněly až improvizací.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací