Kruhy (2017)

kruhy_2017_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 2. 2017 ()

Synopse: Nejdřív se podíváš. Potom zemřeš.

„Žila kdysi dívka, jejíž jméno nahání hrůzu. Smrtí se mstí za život naplněný bolestí. Když uvidíte její příběh, zbývá vám přesně sedm dní…“ Slavný horor o znepokojivém videu, jehož diváci nevyhnutelně umírali přesně týden poté, co ho viděli, právě napsal další kapitolu. Děsivé je na ní především to, že se Samara, hlavní antihrdinka Kruhů, se svým filmem přesunula z videokazety do online éry, kde se šíří mnohem snáz.

Kruhy se odehrávají třináct let po událostech předchozího dílu. Příběh o vraždícím filmu je považován jen za hororovou historku, přesto studentku Julii zneklidní změna chování jejího přítele Holta, který prý toto video viděl. Přes jeho varování se na něj zvědavá dívka podívá. Nepochopitelný sestřih zdánlivě nesouvisejících scén korunuje telefonát, ve kterém jí neznámý hlas oznámí, že přesně za týden zemře. Protože ji v tu chvíli začnou různé děsivé události provázet doslova na každém kroku, nebere Julia varování rozhodně na lehkou váhu. Brzy jí také dojde, že jedinou naději na přežití jí může dát pochopení videa, kterým Samara, dívka ze studny, vyslala světu zašifrovaný vzkaz. Pátrání po Samařině děsivém osudu zavede Julii na cestu, kde je její život ve stejném ohrožení, jako kdyby na smrt odevzdaně čekala doma.

Recenze:
Všichni ví, jak to chodí. Zhlédnete znepokojivé video, vzápětí obdržíte tajemný telefonát a za sedm dní přijde jistá smrt, pokud video nezkopírujete a nepošle dál, další oběti. A tak to jde do kola. Třináct let po událostech, které si se Samarou prožila Rachel a její syn Aidan, pořád koluje Samařino video v éteru. Už ho vidělo nespočet lidí. Jednoho dne ho zhlédne vysokoškolský profesor Gabriel. Ten na své zkušenosti s tímto videem založí celou studii a nabízí svým studentům možnost zúčastnit se pokusu, aby si na vlastní kůži zažili účinky hrozivého videa. Utvoří se tak celá komunita uctívačů tohoto videa. Mezi jeho studenty je i Holt, který se pokusu také zúčastní. A právě, když jeho přítelkyně Julia, ve snaze ho zachránit, zhlédne video a ocitne se na konci tohoto smrtonosného řetězce, nastane zlom. Postupně dochází ke zjištění, že v samotném videu je ukryto další video s tajemným poselstvím. To teď musí vyluštit, aby se zachránila. A tak postupně odkrývá další tajemství, které v sobě skrývá Samařin příběh.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací