Kuciak: Vražda novináře (2022)

Režie:

Premiéra v ČR: 5. 7. 2022 ()

Synopse: Když v únoru 2018 otřásla Slovenskem zpráva o chladnokrevné vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, málokdo si dokázal představit spletitost pozadí tohoto děsivého zločinu. Veřejný tlak na jeho vyšetření se proměnil v nejmohutnější protesty od pádu komunismu… Dánský koprodukční dokument rozplétá chapadla (nejen) slovenské mafie z cenné zahraniční perspektivy a s potřebným odstupem. Příběh oligarchů, zkorumpovaných soudců, samolibých podnikatelů, prohnilé policie a bezskrupulózních politiků připomíná zápletku rafinovaného thrilleru, ačkoliv smutným faktem zůstává, že takto krutá byla a je skutečnost sama.

Recenze:
Chladnokrevná vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v únoru 2018 otřásla slovenskou společností a odhalila trhliny ve stále ještě mladém demokratickém systému země. Rodiče vzpomínají na momenty, kdy se mladá dvojice přestala ozývat a následně byla objevena jejich těla. Co byla nejdříve tragédie jen pro pár nejbližších se brzy stalo zlomovou událostí pro celou zemi. A tento snímek přináší velmi komplexní obrázek o celé kauze.

(photo&video: )

Video


K tomuto filmu zatím není k dispozici žádné video.

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací