Kukuřičný ostrov (2014)

kukuricny_ostrov_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 13. 11. 2014 ()

Synopse: George Ovashvili (1963, Mccheta, SSSR) vystudoval Gruzínský státní filmový a divadelní institut (1996) a hollywoodskou pobočku Newyorské filmové akademie (2006). Věnuje se současně dokumentární a hrané filmové tvorbě, kterou si také často sám produkuje. Natočil několik pozoruhodných krátkých filmů; za snímekMzeris Doneze získal ocenění na Berlinale 2005 a na festivalu v Odense. V roce 2009 byl na MFF KV v soutěžní sekci Na východ od Západu uveden jeho celovečerní debut Druhý břeh (2008), který celkem posbíral téměř padesát cen a byl nominován na Evropský objev roku v rámci cen Evropské filmové akademie.

Recenze:
Obsah tentokrát nedefinuje ani tak dění, jako spíš témata. Kromě snahy něco vybudovat prostupuje celý snímek umělé rozdělování Země lidskými národy, jak to krásně ukazuje dialog po prvním setkání se člunem gruzínské hraniční patroly. Lidé z obou břehů později vstupují do mikrosvěta kukuřičného pole a jeho dva stálí obyvatelé udělají vše proto, aby obhájili svou nezávislost ve smyslu možnosti nebýt ani na chvíli v područí jednoho národa. Což neznamená, že by zůstali lhostejní.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací