Kuře na švestkách (2011)

Film


Režie: ,


Premiéra v ČR: 29. 11. 2012 ()Oficiální synopse:
Fascinující atmosféra, optimistický pohled na svět, dokonalá práce s filmovým obrazem – to vše charakterizuje tvorbu režisérské dvojice Marjane Satrapi a Vincenta Paronnauda, jejichž první film Persepolis posbíral po světě i u nás desítky cen a patří mezi nejnavštěvovanější filmy v historii Artcamu.

Oba tvůrci přicházejí s novým filmem, který sice není animovaný, ale fantaskní atmosférou oplývá stejně jako Persepolis. Příběh Kuřete na švestkách se odehrává v předvánočním Teheránu roku 1958.

Hlavním hrdinou romantického příběhu o osudové lásce je Nasser Ali Khan (Mathieu Amalric), nejslavnější houslový virtuóz své doby. Ten si jednoho dne zničí své skvělé housle, a protože žádné další, se kterými by byl skutečně spokojený, nemůže najít, rozhodne se, že se odevzdá smrti. Ulehá do postele a vzpomíná na svůj mnohdy legrační osud a vztahy a sní a představuje si budoucnost. Amalricův skvělý herecký výkon podporují i další vynikající herci jako Chiara Mastroianni, Isabella Rosellini nebo Jamal Dabouze.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Nasserova minulost má poetiku, krásu, emociální sílu a stejně jako všechny roviny příběhu i určitý vtip, ale s odstupem času vám může zápletka přijít možná až podprůměrná, aniž by to zkazilo celou podívanou. Kouzelné zpracování to určitě dostatečně vynahrazuje.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací