Lajka (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 11. 2017 ()

Synopse: Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Hustonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nedlouhé době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputuje i první člověk a harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.

Je fascinující jakým způsobem se člověk povýšil nade všechny živé tvory na Zemi, jak rozhoduje o jejich bytí či nebytí a jak bohorovně s nimi zachází obzvláště ve jménu vědy. Je to myslím velké téma a pro animovaný film jak stvořené.

Recenze:
Všichni známe příběh fenky Lajky, která se stala prvním živým tvorem, co se dostal do vesmíru. Lajka je pouliční pes, kterého odchytí ruští rasové a odvedou do vědeckého výzkumného centra. Tam Lajku vědci vycvičí a zanedlouho posílají na výlet do vesmíru. Na cestě však Lajku, a další zvířata vyslaná v raketách do vesmíru, pohltí tajemná černá díra a zvířecí kosmonauti se záhy ocitají na tajuplné planetě. Krátce po přistání se tu zvířátka zabydlí a užívají si poklidného života ve společnosti mimozemských obyvatelů planety. Co se ovšem stane, když je černou dírou na stejnou planetu vhozen i první člověk ve vesmíru?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací