Láska podle plánu (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 2. 2023 ()

Synopse: Od producentů filmů Láska nebeská a Deník Bridget Jonesové

Láska jako romantický výbuch citů nebo pragmatická otázka rozumu? Lily James, Emma Thompson a Shazad Latif míří do kin v romantické komedii „Láska podle plánu“ od producentů extrémně populárních komedií s Bridget Jones nebo klasiky Láska nebeská.

Mladá filmařka Zoe žije v Londýně, hledá námět pro svůj film a řeší stejnou otázku, jako většina z nás: Jak v dnešním světě najít trvalou lásku? Swajpování doprava v seznamovací aplikaci nepřineslo nic jiného než několik trapných historek z nepovedených rande. Což její máma v podání umíněné a sarkastické Emmy Thompson nikdy neopomene zmínit. Pak potká svého dávného kamaráda a souseda z dětství, který otázku lásky vyřešil jinak, než jsme zvyklí. Kazim se rozhodl následovat příklad svých rodičů a zvolil cestu tradičního, předem dohodnutého manželství, kdy svou nevěstu potkáte tváří v tvář až na samotné svatbě. Láska na první skype? Lily se na tenhle způsob tváří hodně nedůvěřivě. Zároveň je to ale skvělý námět na dokument a hlavní hrdinka zapíná kameru a vydává se s Kazimem na cestu hledání lásky cestou rozumu. Od setkání s dohazovačem, přes online schůzky a rodinné návštěvy po internetu, až po cestu do pákistánského Láhauru na velkolepou exotickou svatbu s domluvenou nevěstou. Tam si začne uvědomovat, že by se z odlišného přístupu hledání lásky mohla něco naučit.

Recenze:
Asi mnoho z nás zná řeči rodičů, že jsme se měli dát dohromady s tím hodným spolužákem ze základky, ze kterého je dneska úspěšný doktor, případně že jsme nikdy neměli opustit tu milou a super nudnou přítelkyni před patnácti lety, protože tu měli nejradši. Jinými slovy představa, že bychom měli zbytek života strávit s člověkem, kterého nám vybrali rodiče, je pro většinu z nás asi podobně lákavá, jako práce v márnici. Pro některé lidi, a především kultury, je to ale stále cesta, jak najít partnera až do smrti a také nepochybně způsob, jak uspokojit potřeby právě těch, kteří nás přivedli na svět, nikoli nás samých. A s tímto tématem si pohrává britský romantický film Láska podle plánu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací