Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

letadla_2_hasici_a_zachranari_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 17. 7. 2014 ()

Synopse: Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři je novým komediálně-dobrodružným filmem o druhých šancích, ve kterém se představuje elitní tým hasičských letadel, jež svůj život zasvětila ochraně historického Národního parku Písty před lesními požáry.

Recenze:
Linka příběhu je opět klasická, kdy hrdina překonává překážky a při dosahování vytyčeného cíle se seznamuje s novou partou přátel. Změna nastává určitě v tom, že nová, vysněná pozice je uvěřitelnější. Trend realističnosti, kterému podlehli superhrdinové z komiksů, se pomalu, ale jistě vkrádá i do dětských pohádek. Prášek, hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či vrtulník Strážce Břitva jsou pořád roztomile a barevně stylizovaní, ale celková atmosféra je podstatně vážnější.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací