Léto v Kreuzbergu (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 6. 2021 ()

Synopse: Čtrnáctiletá Nora tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou kamarádů a Noru vláčí s sebou. Poflakují se městem nebo se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru ostatní mají za tichou pozorovatelku, která raději sedí opodál a svět kolem sebe zachycuje na instagramová videa. Ani její další hobby, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti nepřidá. Její nesmělost se začne rozplývat, když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří... Stejně jako se housenky proměňují v motýly s pestrobarevnými křídly, i z Nory se stává mladá žena.

Recenze:
Hlavní postavou tohoto německého snímku je Nora (Lena Urzendowsky), čtrnáctiletá dívka, která během horkého léta tráví spoustu času se svojí starší sestrou a jejími kamarády. Nora je ovšem velmi tichý společník a má pocit, že nikam nezapadá. Kromě toho začne objevovat sama sebe z hlediska sexuální stránky a zjišťuje, že je jiná než ostatní v okolí. Tyto pocity ještě více umocní seznámení s osobitou Romy (Jella Haase), do které se Nora zamiluje.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací