Lion (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 2. 2017 ()

Synopse: Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova a rodiny. Ocitne se v ulicích Kalkaty, kde se musí naučit sám a opuštěný přežít. Po strastiplné a nebezpečné cestě se na něj usměje štěstí a adoptuje si ho manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později, vyzbrojen jen hrstkou nejasných vzpomínek, neochvějným odhodláním a revoluční technologií Google Earth, se vydává na dlouhou cestu za svou ztracenou rodinou v daleké Indii.

Recenze:
Indický chlapec Sarú (Sunny Pawar) se narodil do chudé vesnické rodiny. Nemůžou si s negramotnou matkou a dvěma sourozenci dovolit pořádné bydlení ani jídlo. Natož pak tradiční pochoutku džalebi, po které Sarú vždy na trhu toužebně pokukuje. Materiální nedostatky však přebije silné rodinné pouto. Jednoho večera se se starším bratrem Guduem (Abhishek Bharate) vydají do přilehlého města za prací. Sarúovo odhodlání s pokročilou noční hodinou zmizí, na tahání balíků je příliš malý a hlavně ospalý. Ustele si na lavičce, kde ho Gudu, jak slíbil, za chvíli vyzvedne.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací