Escobar (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 6. 2018 ()

Synopse: Král může být jen jeden.

Pablo Escobar. Jméno, které jste slyšeli. Myslíte ale, že už o něm víte všechno? V novém thrilleru Escobar se jako legendární narkobaron představí Oscarový a charismatický Javier Bardem. Zfilmovaný příběh jednoho z největších zločinců všech dob má překvapivého vypravěče. Novinářku a televizní celebritu, která s Escobarem prožila žhavý milenecký vztah a kterou ve filmu hraje Penélope Cruz.

Escobar, brutální zločinec, bezohledný vrah, narkobaron a vládce kokainového impéria, ve své době jeden z nejbohatších lidí planety. A jeden z nejnebezpečnějších. Pablo, táta, ochránce chudých, manžel a také pozorný milenec. Jednoho musíte nenávidět, druhého můžete milovat. Dohromady Pablo Escobar, kterému jeho rozporuplnou tvář propůjčil Javier Bardem.

Novinářka Virginia Vallejo poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i galantní. Když objevila Escobara, nelítostného kriminálníka, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a jedno mu stále chybí – respekt. Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Jeho jméno najednou znamená strach, země se zmítá ve válce a teroru, do hrobů putují malí gauneři i vysocí politici. Krvavý pohár ale přeteče a Escobar se stane důležitým cílem pro americké tajné služby.

Filmu dominuje oscarový pár Bardem – Cruz. Javier Bardem získal Oscara za roli zabijáka ve filmu Tahle země není pro starý, další démonickou postavu předvedl jako protivník Jamese Bonda ve Skyfall. U aktuálního snímku Escobar figuruje i jako jeden z producentů a do svého portrétu Pabla Escobara vložil brutální syrovou živočišnost. Životní partnerka a manželka Javiera Bardema Penélope Cruz má doma Cenu akademie za jejich předchozí společný film Vicky Cristina Barcelona.

Recenze:
Na začátku příběhu opouští kdysi populární moderátorka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) rodnou Kolumbii. Pod záštitou americké protidrogové agentury DEA hledá bezpečí v USA a vzpomíná na úplně jiný let, který jí změnil život. Tím mířila na privátní večírek Pabla Escobara (Javier Bardem). On je okouzlen její drzostí a důvtipem, ona jeho mocí a schopností do ní investovat obří částky. Vzestup světoznámého drogového barona, který se neštítil vraždit soudce, své spojence, ani nastražit bombu do civilního letadla, je založen na autobiografii právě jeho dlouholeté milenky s názvem Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara. K její smůle ale vášnivý Pablo a nemilosrdný egoista Escobar byli jedna a tatáž osoba. Už proto je jeho příběh stále atraktivním materiálem pro filmové tvůrce. Násilným scénám se film nevyhýbá, ale vzhledem k tématice se dala očekávat větší dávka. I těch pár záběrů je velice výmluvných a většina diváků si je bude pamatovat dost dlouho.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací