Mallory (2015)

Film

mallory_2015_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 23. 7. 2015 ()Oficiální synopse:
13 let na cestě ze dna v dokumentárním filmu Heleny Třeštíkové Po unikátních časosběrných dokumentech Marcela, René a Katka přichází dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmem, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po těžkých životních peripetiích odhodlaně snaží vrátit do běžného života. S Mallory se život nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Mallory dnes na střední odborné škole studuje obor Sociální činnost a své uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Film Mallory je tak kromě jiného filmem o naději, že každý má šanci změnit svůj život.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
mallory_2015_plakat

Sledujeme mnoho let života jedné hrdinky, citlivě zaznamenané i sestříhané. Třeštíková měla s Mallory velké štěstí. Brzy poznáme, že jde o velmi silnou osobnost s přímočarým smyslem pro humor a obdivuhodnými vyjadřovacími schopnostmi. Na rozdíl od jiných „hrdinů“ předešlých dokumentů nemusí Třeštíková tentokrát při výpovědích klást téměř žádné doplňující dotazy. Mallory dokáže vždy velmi výstižně shrnout a zhodnotit svou situaci i vyhlídky a k tomu je doplňuje surovým humorem, který jí nejspíš pomáhá přežít. Právě její nadhled a nezdolnost jí asi pomohly dostat se tam, kde dnes je, ale to ať už divák zjistí sám.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací