Mami! (2014)

mami_2014_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 30. 10. 2014 ()

Synopse: Nejvyzrálejší a nejemocionálnější film od režiséra Imaginárních lásek.

Když skončila letos v Cannes oficiální projekce filmu Mami!, vypadalo to, jako by mladičký Xavier Dolan dokázal hory přenášet. Potlesk trval přes pět minut, slzy tekly proudem. Co tak oslnilo vybíravé festivalové publikum, které jindy do závěrečných titulků klidně i bučí?

Film Mami! je příběhem dospívajícího Steva s diagnózou ADHD a jeho mámy Diane, která i přes doporučení odborníků trvá na tom, že svého syna dokáže zvládnout, a že její syn dokáže zvládnout školu. Když do jejich života vstoupí ještě utrápená sousedka Kylea, vydají se společně na hodně divokou jízdu, kdy se záchvěvy štěstí, bezpečí a spokojenosti v mžiku mění na eruptivní výbuchy násilí a hlubokou beznaděj. Nahoru a zase dolů, jak už to tak v životě bývá.

Brilantní výkony hlavních protagonistů vás do příběhu absolutně vtáhnou. Originální hra s formátem obrazu pak jen podtrhuje inovativnost a kreativitu nejmladšího účastníka canneského klání, jenž okouzlil i české publikum filmem Imaginární lásky. S filmem Mami! přichází zralejší, přesvědčivější a méně spratkovský Xavier Dolan, aby dojal a nadchl široké publikum.

Recenze:
Mladý experimentátor, ale přitom již zkušený režisér Xavier Dolan se rozhodl zobrazit nejednoduchou situaci, kdy je sice postižený hrdina do jisté míry sympatický, jenže jeho přirozenost jej stejně nakonec zradí. Možná mu opravdu nemá kdo pomoci, jelikož jeho matka je „prostá žena z lidu“ a má problémy s vlastním životem. Oběma hercům nějakou dobu vystačí vzájemné „fuckování“, nad nímž můžeme ohrnovat nos, či se jím lehce bavit. Než se nadějeme, změní se ve vzájemnou agresi.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací