Martin a Venuše (2012)

martin_a_venuse_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 7. 3. 2013 ()

Synopse: Ženy a muži. Jedni jsou z Marsu, druzí z Venuše … aneb … když hlídá táta.

Příběh filmu začíná před 10 lety, na vernisáži obrazů, kdy se mladá a nadějná výtvarnice Vendula (Kristýna Boková) seznámí se svým budoucím partnerem a manželem Martinem (Marek Taclík). Společně založí rodinu, mají dvojčata - holčičky - předškolního věku a jednoho kluka, batole. Martin buduje kariéru ve firmě vyvíjející hračky a Vendula se stará o rodinu. Martin je většinu času v práci, snaží se zabezpečit rodinu, na kterou mu nezbývá čas, naopak Vendula se stará o děti a chod domácnosti a nemá žádný prostor pro sebe. Každý dělá pro rodinu maximum, ale zároveň se cítí nedoceněný tím druhým. Události naberou spád uzavřenou sázkou, kdy Martin slíbí, že se postará o děti a domácnost během jednoho měsíce. Je přesvědčen, že to vlastně není vůbec těžké. Nastane kolotoč humorných a nečekaných událostí, které dvojici Venduly a Martina pomyslně vrátí zase na začátek jejich vztahu. Znovu si začnou vážit jeden druhého a navzájem se respektovat.

Recenze:
Téma filmu není na první pohled nijak originální, a to ani v českém prostředí. V úvodu dochází k seznámení mladé talentované výtvarnice Venduly (Venuše) s jejím budoucím partnerem Martinem. Děj filmu se však velmi rychle posouvá a najednou je tu situace, která je důvěrně známá celé řadě mladých domácností: malé děti, strhaná maminka, která obětovala svoji kariéru péči o ně, a tatínek, jenž tráví veškerý svůj volný čas v práci a jeho rodina ho zná takřka jen z fotografií.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací