Méďa (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 8. 2012 ()

Synopse: Plyšový medvěd může být skvělý společník, když je vám pět. Když je vám pětatřicet, je to spíš diagnóza. Jenže když ten plyšák mluví, chlastá jako duha, užívá lehké drogy a ještě lehčí holky, může se z něj vyklubat hlavní hrdina jedné z nejoriginálnějších komedií, jaká za posledních pár let vznikla. Není divu, vždyť režijní a scenáristické prsty má v Méďovi Seth MacFarlane, tvůrce veleúspěšného seriálu Griffinovi a komediální eso současné Ameriky.

John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá.

Recenze:
Pochopitelně také silně závisí na tom, jestli se scénárista, režisér a Méďův dabér v jedné osobě strefil do vašeho vkusu. Myslím, že ne každý překousne nejmasivnější referenci na popkulturu – hlavní hrdinové příběhu mají totiž převelice rádi film o Flashi Gordonovi z roku 1980 a dokonce si potřesou ruku se samotným představitelem zachránce vesmíru, Samem J. Jonesem. I když se musí přiznat, jeho scény nelze snadno zapomenut. Vulgarity jsou naštěstí umírněné, ačkoliv pořád hloupé. To už jsou zábavnější ty absurdity jako například Méďův pracovní postup.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací