Místnost sebevrahů (2011)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 3. 2013 ()

Synopse: „Život není hra, ze které byste se mohli odhlásit…”

Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil.

Recenze:
Animovaná část snímku odehrávající se v „místnosti“ navozuje atmosféru představivosti, do níž někteří vášniví uživatelé internetu chtějí unikat, ale nemůže skrýt jistou znepokojivost vycházející z téhož. Rozhodně však dává smysl vzhledem k citové deprivaci vládnoucí ve skutečnosti. Z virtuálního i reálného světa se stává drsný horor, jelikož z obojího se pro některé lidi vytrácí substance. Zbavování se svého nepokoje možností vystrašit ostatní, případně zažívání intenzivní bolesti a fixací na smrt může sice souviset s přecitlivělostí, ovšem vzhledem k možnostem každého z nás na světové síti to také nastoluje otázku – jak moc dnešní doba nevědomky pěstuje duševní nemoci?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací