Místo u moře (2016)

misto_u_more_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 2. 2017 ()

Synopse: Snímek Místo u moře, nejnovější film úspěšného scenáristy a režiséra Kennetha Lonergana, vypráví příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. Místo u moře, příběh rodiny Chandlerů, žijící po generace v rybářské vesničce v Massachusetts, je dojemný a současně i nečekaně humorný portrét, zobrazující sílu rodinné lásky, život v menších komunitách, obětování se a také naději.

Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea.

Recenze:
Lee Chandler pracuje jako údržbář v Quincy, kde se ukrývá před svojí smutnou minulostí. Jednoho dne mu ovšem zavolají se zprávou, že zemřel jeho starší bratr Joe, a tak mu nezbývá nic jiného než se vrátit do rodného městečka, Manchester-by-the-sea. Zde se dozvídá, že byl svým zesnulým bratrem určen jako jediný opatrovník svého šestnáctiletého synovce Patricka. Lee je tak nucen zůstat v Manchesteru a pečovat o temperamentního Patricka, se kterým si byl kdysi velmi blízký. Zároveň se musí vyrovnat se svou minulostí, která ho v rodném kraji provází kamkoliv se podívá a která ho odloučila od manželky Randi a od komunity, ve které žil skoro celý svůj život. Leeho a Patricka spojuje pouto jediného člověka, který udržoval celou rodinu a společnost pohromadě, nyní se musí oba naučit žít ve světě bez této, jim blízké, osoby, ve světě bez Joea.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací