Modelář (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 2. 2020 ()

Synopse: Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat.

Recenze:
Režisér a scénárista Petr Zelenka přišel s velmi neobvyklým tématem, které může lehce vzbudit pobouření. Při psaní příběhu nepospíchá a promýšlí všemožné detaily, což je pak na kvalitě konečného výsledku opravdu znát. Velký úspěch zaznamenaly jeho filmy Rok ďábla (2002), Příběhy obyčejného šílenství (2005) nebo Karamazovi (2008).

Muž přezdívaný Plech (Jiří Mádl) vlastní prosperující firmu s drony a natáčí s nimi různé videoklipy. Jde mu především o finanční stránku věci. V nouzi požádá o pomoc svého kamaráda Pavla (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, kde prožil velmi dramatickou událost. Ta ho ovlivní natolik, že touží po spravedlivém světě a chce rozjet právní proces proti vysoce postaveným americkým činitelům. Když ale vidí, že je tato situace téměř beznadějná, rozhodne se to vyřešit po svém.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací