Hora (2017)

Režie:
 • Hrají: Willem Dafoe

 • Premiéra v ČR: 22. 2. 2018 ()

  Synopse: Vztah člověka a hor jako impozantní dokumentární symfonie.

  Jedinečná filmová a hudební spolupráce mezi Australian Chamber Orchestra a režisérkou Jennifer Peedomovou, která byla za svůj předchozí dokument Šerpa nominována na cenu BAFTA. Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, že by divoká a opuštěná horská krajina mohla někoho zajímat. Vrcholy hor byly považovány za místa, kde sídlí nebezpečí, nikdo je nevnímal jako místa plná krásy. Proč jsou nyní horami přitahovány miliony lidí? Dokument Hora nám ukazuje okouzlující sílu výšin a jejich věčnou moc, se kterou formují naše životy i naše sny.

  Recenze:
  Do kin přichází dokumentární snímek poněkud nezvyklého rázu. Natočila ho režisérka Jennifer Peedom a nese název Hora. Film je sestříhaný ze záběrů z 15 zemí, které se jakkoliv týkají hor a člověka. Jednotlivé dílky režisérka spojila hudbou a také filozofickým komentářem populárního herce Willema Dafoea. V sedmdesáti minutách nabídne snímek divákovi vzrušující podívanou na souboj hor a lidí.

  (photo&video: )

  Video  Galerie


  Články k filmu

  Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací