Můj příběh (2019)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 9. 1. 2020 ()

Synopse: Mladá talentovaná Elizabeth rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce. Muž jejího srdce má však dvojí tvář, a tak Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Co se však zdálo být koncem, může se stát novým začátkem. Elizabeth odjíždí na Moravu, aby se pokusila poprat s nepřízní osudu i vlastními démony. S pomocí tety Marie, která jí byla celý život oporou, a čtyř neuvěřitelných přítelkyň začíná hledat cestu k novému životu, ale především víru v sebe sama. Z drsného pádu a procitnutí se zrodí prozření a Elizabeth dostává druhou šanci na opravdové štěstí i skutečnou a bezpodmínečnou lásku.

Elizabethin příběh vypráví o neuvěřitelné snaze dostat se ze dna, o ozdravné síle humoru, o ceně přátelství a také vůli otevřít srdce a nezanevřít na lásku, protože ta je hnacím motorem našich životů.

Film Můj příběh vznikl na motivy bestselleru Zory Castillo Calaway, inspirovaného skutečným životním osudem. Snímek režírovali Libor Adam a Hana Hendrychová podle scénáře, který napsal Libor Adam s Pavlou Krečmerovou. Ta je také jednou z producentek filmu.

Recenze:
Můj příběh se inspiruje skutečnou událostí, kterou však romantizuje. Nehledě na to však jde o poměrně povedenou podívanou. I tak lze ve zkratce zhodnotit celovečerní debut režisérů Libora Adama a Hany Hendrychové. Jenže za tím stojí mnohem více. V první řadě je hlavně potřeba zmínit masku popáleniny na ústřední hrdince, protože to je to, co jako první upoutá veškerou pozornost. Je znát, že si tvůrci dali práci s tím, aby jizvy vypadaly co nejvěrohodněji a hodně se s tím pyšní. Výsledek je obdivuhodný, což o to, maskéři odvedli velký kus práce a zasluhují si veškeré pochvaly, to však nic nemění na tom, že tato takříkajíc vizuální stránka trochu zastiňuje veškeré nedostatky snímku, a především jeho příběh.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací