Na divoké vlně (2012)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 22. 11. 2012 ()

Synopse: Když si hraješ s živly… může se stát, že si živly pohrají s tebou.

Film natočený podle životního příběhu Jaya Moriartyho (Jonny Weston), neuvěřitelně talentovaného surfaře, jehož styl dodnes obdivují tisíce fanoušků divokých vln. Jeho snem bylo zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě.

Když je Jayovi 15 let, zjistí, že místo, kde se Mavericks objevuje, opravdu existuje a nachází se dokonce jen několik mil od jeho domova v Santa Cruz. Podaří se mu přesvědčit místní legendu Rickyho "Frosty" Hessona (Gerard Butler), bývalého záchranáře a reprezentanta v plavání, aby ho začal trénovat. Zkušený profesionál po prvních hodinách pochopí, že v mladém klukovi se skrývá nejen dokonalý cit pro moře, ale i neskutečně pevná vůle, která mu pomáhá zdolávat i ty nejtěžší překážky. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytvoří jedinečné přátelství a tak je spojuje nejen touha po zdolání nezkrotné vlny. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu a pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů.

Recenze:
Ač se o to dramatická režie snaží sebevíc, příběhu prostě chybí konflikt – Jayovo popotahování s bandou sígrů je tak akorát pro smích a o pocitech vůči vzdálenému otci jen tu a tam padne mlhavá zmínka. Jediným věrohodným prvkem je surfařův intenzivní trénink… Když zapomeneme, že trenérovu rétoriku jde napasovat na celou řadu sportů a Jayův cíl je naopak moc nezvyklý, než aby se s ním ztotožnil i někdo, kdo nemá příliš vztah k surfování, a nedá se na něm vystavět účinná alegorie.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací