Nejhledanější muž (2014)

nejhledanejsi_muz_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 4. 9. 2014 ()

Synopse: Napínavý thriller z prostředí tajných služeb

Natočeno podle bestselleru Johna le Carré, jednoho z nejznámějších autorů špionážních románů, který kdysi sám pracoval pro britskou tajnou službu MI5 a MI6. V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou - je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby.

Recenze:
Nejhledanější muž je věnován památce dvou lidí. Vedle producenta Simona Channinga Williamse je vám na konci připomínáno jméno muže, kterého jste celou dobu sledovali. Zesnulý Philip Seymour Hoffman nás přinutí, abychom mu vyčítali jeho vlastní smrt. Když se dostal před kameru, tak si uměl zjednat autoritu, ale využil taky své image, aby se divákům přiblížil lidovostí. Nejinak tomu je s jeho Güntherem Bachmannem, jehož tým sleduje muslimskou scénu v Hamburku.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací