Nejsledovanější (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 9. 2017 ()

Synopse: Celovečerní dokument mapující fenomén YouTuberů - tvůrců internetových videí s miliónovým publikem.

Jsme svědky generačního přerodu audiovizuální zábavy. Televizní produkci konkuruje nezávislá tvorba internetových tvůrců, kteří už stihli zaujmout v žebříčcích celebrit první místa. Rodiče panikaří, když jejich děti tráví celý den přimrzlé u obrazovek notebooků a smartphonů.

NEJSLEDOVANĚJŠÍ je komunikačním mostem mezi dvěma generacemi. Co to vlastně znamená být YouTuberem? A proč se stali YouTubeři fenoménem, který má už dnes na společnost nepřehlédnutelný vliv?

Celovečerní dokument poodhaluje tajemství jejich úspěchu a nahlédne do každodenních životů, které drží stranou kamery. Vyslechne názory všech, kterých se sledování a vytváření YouTube videí dotýká. Rodičů dětí, marketingových specialistů, sociologů, psychologů a samotných diváků.

Recenze:
Co to znamená být YouTuberem? Právě na to se snaží odpovědět snímek Nejsledovanější, který sleduje šestici nejpopulárnějších českých YouTuberů. Své příběhy nám vyprávějí Karel Kovář známý jako Kovy, Petr Florián alias Pedro, Nikola Čechová neboli Shopaholic Nicol, Gabriela Heclová známá pro své alter ego Gabrielle Hecl a sestry Lucie a Nicole Ehrenbergerovy, které sdílejí společný účet A Cup of Style. Dozvídáme se, jak se k práci na YouTube dostali, co všechno to obnáší a jak to celé vnímá jejich nejbližší okolí.

(photo&video: )

Video
Rozhovor s youtubery:


Rozhovor s režisérem:


Teaser 1:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací