Nemilovaní (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 1. 2018 ()

Synopse: Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si našla staršího bohatého muže, Boris čeká dítě s kolegyní z práce. Jejich dvanáctiletý syn Aljoša je spíš přítěží. Nestojí o něj ani jeden, jako by jim připomínal vlastní selhání. Neprojevují mu náklonnost, zdá se, že toho nejsou ani schopni. Všechno se změní ve chvíli, kdy Aljoša zmizí. Náhlý pocit prázdnoty dožene oba rodiče k pátrání nejen po vlastním synovi, ale i po kořenech vlastního emocionálního chladu. Andrej Zvjagincev přináší mistrovsky vystavěné drama o lidech, kteří jsou zamilovaní do vlastního odrazu v mobilních telefonech, ale jinak žijí ve skličujícím světě odcizení a nepochopení. Ruský filmař znovu obrací pozornost k ruské vyšší střední třídě, která stála v centru jeho staršího snímku Jelena. Nemilovaní jsou však podstatně pronikavějším a sugestivnějším obrazem života v sebeklamu.

Recenze:
Pokud jste fanoušky nemainstreamové kinematografie, udělejte si čas na nový snímek Nemilovaní z dílny cenami ověnčeného ruského režiséra Andreje Zvjaginceva. Žeňa (Marjana Spivak) a Boris (Alexej Rozin) žijí se svým synem Aljošou v hezkém bytě na předměstí Moskvy. Než spolu, žijí spíše vedle sebe, oba už mají nový život a jen čekají na rozvod a prodej bytu. Dvanáctiletý syn, jediná věc, která je kdy spojovala, je pro ně už jen přítěží. Jak se rodiče, kteří nemilují své dítě, vypořádají s jeho ztrátou poté, co Aljoša uteče z domova?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací