Nespoutaný Django (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 1. 2013 ()

Synopse: Příběh z amerického Jihu dva roky před občanskou válkou nám představuje držitele Oscara Jamieho Foxxe v roli Djanga, otroka, který se následkem agresivních vztahů se svým předchozími pány setká s německým lovcem odměn, doktorem Kingem Schultzem (držitel Oscara Christoph Waltz). Schultz je na stopě vražedným bratrům Brittleovým a jediné Django ho k nim je schopen zavést. Neortodoxní Schultz Djanga odkoupí a slíbí mu, že ho po zadržení bratří Brittleových – živých nebo mrtvých – pustí na svobodu.

Po jejich úspěšném dopadení Schultz Djanga skutečně osvobodí, ale jejich cesty se nerozejdou. Místo toho se Schultz s pomocí Djanga vydá za nejnebezpečnějšími zločinci amerického Jihu. Django, zdatný stopař, se soustředí na jediný úkol: najít a osvobodit Broomhildu (Kerry Washington), svou ženu, o kterou v rámci obchodů s otroky přišel.

Djangovo a Schultzovo pátrání je nakonec zavádí ke Calvinovi Candiemu (na Oscara nominovaný Leonardo DiCaprio), majiteli vyhlášené plantáže „Candyland“. Když oba muži potají pátrají na Candieových pozemcích, vzbudí podezření Stephena (na Oscara nominovaný Samuel L. Jackson), Candieho věrného otroka. Nevědomky se tak ocitají pod dohledem a smyčka, ve které se ocitli, se stahuje stále těsněji. Pokud mají Django se Schultzem Broomhildu najít a uniknout s ní, budou se muset rozhodnout mezi nezávislostí a solidaritou a mezi obětováním a přežitím...

Recenze:
Amerika musí jako v každém správném westernu ukázat svoji velkolepou volnou krajinu a specificky její jih je plný honosných plantáží s rádoby aristokratickými sídly. To vše je plné gaunerů, jenom z odlišných sociálních vrstev. Jaký na to mají hlavní hrdinové lék? Přece je brutálně postřílet! Byť to nemusí vždy být prvotní záměr, se zločinci a otrokáři není nakládáno o nic víc v rukavičkách než s nacisty v Hanebných panchartech. Tarantinovi není cizí ani lehký kýč, jako například záběr na bavlnu postříkanou krví, ale nevzdává se ani černého a absurdního humoru.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací