Nezvěstná (2023)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 23. 2. 2023 ()

Synopse: Matka (Nia Long) mladé June (Storm Reid) zmizí na dovolené v Kolumbii se svým novým přítelem. Když dcera začne po nezvěstné matce pátrat, svazuje jí ruce nejen úřednická byrokracie, ale i vzdálenost tisíce kilometrů. Zatímco June zůstává v Los Angeles, využívá při hledání stop nejmodernější technologie, aby se ji pokusila najít dřív než bude příliš pozdě. Čím více proniká do světa digitální detekce, dostává se jí více otázek než odpovědí… A když June odhalí tajemství o své matce, zjistí, že ji vlastně vůbec neznala.

Recenze:
Nejdříve si povězme o formě tohoto snímku, která je stále velmi originální, byť ne unikátní. Děj celého “digitálního thrilleru” sledujeme skrze kamery přístrojů kolem hlavní hrdinky, ať už je to její počítač, mobil, nebo chytré hodinky. Vidíme, jak volá přes FaceTime, píše na WhatsAppu, vyhledává informace na Googlu. Divák se ale nemusí bát, že to bude nuda. Scénáristické a režisérské duo Nicholas D. Johnson a Will Merrick umí pořádně šlápnout na plyn. Není divu, když se před pěti lety podíleli na úspěšném snímku Pátrání, který byl zpracován stejnou formou. Tohle je prostě moderní thriller nové generace a jeho zpracování umí zaujmout a bavit.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací