Nikdo (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 6. 2021 ()

Synopse: Že je někdo nenápadný, neznamená, že není nebezpečný. Zvlášť když mu ohrozíte rodinu a on se „rozpomene“ na speciální trénink, který kdysi absolvoval. Nikdo je filmová lahůdka Ilji Naishullera, režiséra originálního akčního thrilleru Hardcore Henry.

Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život se smrsknul na otravné každodenní rituály prokládané manželčiným pohrdáním a pubertálními výlevy vlastních dětí. Když do jejich domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl hrotit nebezpečnou situaci, ale všichni v jeho okolí ho mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že to ustojí, ale když se stane jedním z cestujících, které v nočním autobuse obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm nahromaděné saze. A že jich je. Než se usadil, živil se Hutch tím, že s pomocí násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal, a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá výchovná lekce v autobuse spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil. Tenhle pan Nikdo má ale pořádně tuhý kořínek. A tajný sejf plný zbraní.

Recenze:
Hlavním hrdinou příběhu je Hutch (Bob Odenkirk), chlap středního věku, který během let zapadl do nudné domácí rutiny, načež jeho syn si jej příliš neváží a s manželkou se poněkud odcizili. Když se jedné noci vloupali do jeho domu zloději, mohl je Hutch zastavit, ale místo toho je nechal utéct. Členové rodiny a nejbližší sousedé tak začnou považovat Hutche za slabocha, ve skutečnosti ale nikdo z nich nezná Hutchovu bývalou kariéru profesionálního zabijáka FBI. Když už tedy trpělivost ohledně poukazování na jeho neschopnost přeroste jistou hranici, vyburcuje se Hutch po letech znovu k akci a nevědomky zažehne konflikt s jedním nebezpečným mafiánským bossem.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací