Ohňostroje (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 4. 2024 ()

Synopse: Láska tak čistá a nevinná, jako ji milujeme ze Srdcerváčů, rozkvétá v horkém létě roku 1982 i mezi dvěma mladými Italy. Situaci jim však komplikuje silně homofobní prostředí sicilského městečka. Sedmnáctiletý Gianni prošel nedobrovolným coming outem a potýká se s neustálými útoky, zatímco Nino žije svůj život v milující rodině v sladké nevědomosti o své sexualitě. Náhoda spojí jejich cesty a z kluků se stanou nerozluční přátelé. Brzy ovšem jejich vztah přeroste v čirou lásku a to jediné, po čem touží, je prožít svůj milostný příběh beze strachu. Sicilská společnost výbušná jako ohňostroj, se kterým obchoduje Ninův otec, jinakost neodpouští. Zvítězí nevinnost a cit nad konzervativností a tvrdostí, nebo vzplane a zůstane po ní jenom nahořklý, duhový dým? Film podle skutečných událostí, který rozmrazí srdce a přesvědčí, že pravá láska existuje.

Recenze:
Počátek osmdesátých let, prosluněné ulice malé vesničky na Sicílii, jízdy na mopedu, italská hudba, kavárna nacpaná místními, kteří chtějí sledovat Mistrovství světa ve fotbale. Tady vzniká první láska dvou mladíků. V té době, zvláště na venkově mezi hluboce věřícími lidmi, jsou gayové zcela zatracováni. A i když jde o příběh o lásce, my si jako diváci moc romantiky neužijeme, protože tu hrdinové musí čelit homofobii, pomluvám, slovnímu i fyzickému napadání, zavrhnutí společností i vlastní rodinou. Jak dlouho tohle mohou vydržet?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací