Ona (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 3. 2014 ()

Synopse: Děj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. Po jeho instalaci se seznamuje se „Samanthou“, umělou inteligencí s milým ženským hlasem (Scarlett Johansson), která má zajímavé postřehy, je citlivá a překvapivě vtipná. Jak její potřeby a požadavky rostou společně s těmi jeho, mění se jejich přátelství ve skutečnou vzájemnou lásku.

Recenze:
Když už ne k fyzickému kontaktu, tak alespoň k pravidelné konverzaci mu může dopomoci nový operační systém s umělou inteligencí. Jako u většiny „psychologických“ sci-fi filmů je ústřední prvek do děje importován s minimálním úvodem. Inu, alespoň to šetří čas. Zoufalý muž nastaví operačnímu systému ženskou osobnost. Z počítače na něj promluví hlas Scarlett Johansson a záhy sám sebe pojmenuje Samantha. Herečku je tedy po celý snímek pouze slyšet, ale vystačí si s tím. V jejím hlase totiž zazní čisté emoce – touha a nadšení, později střídané zmateností, potažmo hledáním nové identity.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací