Oni a Silvio (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 11. 2018 ()

Synopse: Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky, které svět zná pod označením „bunga bunga“. Film dává nahlédnout do soukromí této kontroverzní ústřední postavy a nabízí pohled na mrazivé a mnohdy groteskní situace, ať už se týkají podplácení soudců, nákupu nejlepších fotbalistů nebo svádění mladičkých modelek. Zabývá se také tím, jací lidé Berlusconiho a jemu podobné obklopují a jak funguje cynický mechanismus moci, založený na absolutní ztrátě hodnot, ponižování, egoismu a prospěchářství.

Recenze:
Do kin přichází další dílo slavného italského režiséra Paola Sorrentina. Tentokrát se režisér pustil do ožehavého tématu italské politiky za časů kontroverzního předsedy vlády, Silvia Berlusconiho. Snímek sleduje jeho i lidi kolem něj v letech 2006 až 2010, kdy Berlusconi opět zamířil na premiérský post. Politikaření ale ukazuje v prostředí nezvyklém, a to na Berlusconiho ďábelských večírcích, na kterých se točily peníze, sláva, nahé modelky, drogy a samolibost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací