Padesát odstínů šedi (2015)

padesat_odstinu_sedi_finalni_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 2. 2015 ()

Synopse: „Pan Grey vás přijme za okamžik.“ Tahle prostá věta uvedla setkání, které zcela změnilo život nesmělé studentky Anastasie. Zároveň je součástí příběhu, jenž se stal celosvětovou literární senzací, která v rychlosti prodejů překonala i Harryho Pottera. I proto bylo dalším logickým krokem filmové zpracování. V čem vězí kouzlo erotického příběhu Padesát odstínů šedi? Jednoduchá odpověď na to neexistuje. Jsou prostě fenomény, které logickými argumenty vysvětlit nelze.

Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš“ s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye.

Recenze:
Již první minuty filmu nás vhodí přímo do děje a my spěcháme na osudovou schůzku novodobé Popelky, které dá její vysněný princ občas na zadek. V rychlém sledu scének a střihů se seznamujeme nejen s ústřední dvojicí, ale i ostatními postavami, takže je nemáme téměř šanci blíže poznat a pochopit jejich jednání. Ze snímku doslova křičí, že je primárně určený pro čtenáře knižní předlohy, kteří si doplní (i nevědomky) mezery a nebudou tak zmateně koukat a říkat si, co se to sakra děje.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací