Paralelní matky (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 10. 2021 ()

Synopse: Dvě nastávající matky, Janis a Ana, se potkávají v nemocničním pokoji, kde se připravují na porod. Obě jsou nezadané a obě otěhotněly neplánovaně.

Janis (Penélope Cruz), která je ve středním věku, je z náhodného početí nadšená a na miminko se těší. Puberťačka Ana (Milena Smit) je vyděšená, kajícná a traumatizovaná.

Obě ženy si krátí čas společným procházením dlouhých nemocničních chodeb. Janis se snaží Anu povzbuzovat a uklidňovat. Těch pár vyřčených vět, které si během několika hodin vymění, vytvoří mezi nimi velmi úzké pouto. Netuší, že jejich náhodné setkání zkomplikuje a zásadním způsobem změní jejich životy…

Paralelní matky je nový film španělského scenáristy a režisérského velikána Pedra Almodóvara. Jednu z hlavních rolí Almodóvar opět svěřil své oblíbené herečce a dlouholeté múze, Penélope Cruz.

Recenze:
Jak spojit mateřství a hledání hromadného hrobu z 2. světové války? Tato dvě zdánlivě nespojitelná témata se snažil skloubit dohromady režisér Pedro Almodóvar ve svém nejnovějším díle. A povedlo se mu tak, jak jen to on umí. Almodóvar v Paralelních matkách v jádru představuje hluboký a emocionální příběh dvou matek prvorodiček, Janis a Any, které se potkají a skamarádí v porodnici. Po porodu se však jejich osudy začínají nečekaně víc a víc nerozlučně proplétat. Do toho všeho pak Janis řeší vykopání údajného hromadného hrobu v její rodné vesnici, kde měl být pohřben její dědeček spolu s dalšími muži ze vsi při okupaci za druhé světové války.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací