Paranormal Activity: Prokletí (2014)

paranormal_activity_5_prokleti_2014_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 9. 1. 2014 ()

Synopse: Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce.

Recenze:
Je to možná překvapivé, ale zase to funguje! Řeč je o hororové sérii Paranormal Activity, která v pátém dějství zkusila poněkud jiný přístup. Hlavním hrdinou je tentokrát Jesse, mladík, který zrovna vystudoval střední školu a čekají ho prázdniny. Zřejmě by je strávil obyčejným poflakováním s kamarády jako většina teenagerů, kdyby nebyl se svými kamarády tak strašně zvědavý. To se ale ve světě hororů nevyplácí!

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací