Piráti! (2012)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 26. 4. 2012 ()

Synopse: Animovaná komedie Piráti z produkce uznávaného britského studia Aardman ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tento film začíná, když Pirátský kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamy, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich souboj o titul je vítězstvím dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu.

Recenze:
Piráti obsahují i několik zajímavých myšlenek a prvků. Hlavním bodem na programu je získat cenu Piráta roku a to si vzal za cíl právě náš ústřední hrdina smolařský Pirátský Kapitán s mohutným vousem. Toto spojení starých zvyků s moderní dobou a honbou za vyhlašováním kohokoliv a čehokoliv roku se vší parádou a pozlátkem je osvěžující. Horší už to je například s královnou Viktorií vykreslenou jako zarputilé rozmazlené dítě s nemilým překvapením.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací