Planeta Praha (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 8. 2022 ()

Synopse: Kolik „obyvatel“ má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli.

Recenze:
Po úspěchu snímku Planeta Česko přichází trošku jiná verze, se kterou zavítáme do hlavního města. Je mnoho živočišných druhů, které se nenechaly odradit od soužití s lidmi v betonové džungli, i když jim to tedy rozhodně neulehčujeme. Během 83 minut nám film ukáže, jak občas jen stačí mít oči dokořán a hned uvidíme zvířátka, která dříve ušla naší pozornosti. Případně se dozvíme něco nového o těch, se kterými se setkáváme často, a Planeta Praha nám nabídne nevšední pohled na jejich život.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací