Pořád jsem to já (2014)

porad_jsem_to_ja_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 16. 4. 2015 ()

Synopse: Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující.

Herečka Julianne Moore byla oceněna za roli v tomto filmu cenami Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka ve hraném filmu – žánr drama, cenou Oscar v kategorii Nejlepší herečka a cenou BAFTA v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli.

Recenze:
Téměř každý si pod pacientem s Alzheimerem vybaví podobný pojem. Představujeme si je jako pomatené staříky, kteří nepoznávají ani vlastní rodinu, neorientují se v čase a prostoru. Málokdo však zná počáteční příznaky choroby či způsob, jakým se s ní musí vypořádat okolí a samozřejmě samotný nemocný člověk. Obzvlášť když je postiženou osobou teprve padesátiletá, velice inteligentní a úspěšná profesorka lingvistiky.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací